http://www.dreamstime.com/stock-photos-couple-lying-floor-image12758413

Jakich języków warto się uczyć?

Wiadomo, że znajomość języków obcych znacznie ułatwia życie. Pracodawcy częstą biorą pod uwagę fakt, czy chętny na dane stanowisko zna chociaż jeden język obcy. Najczęściej jest to język angielski, jednak obecnie ważna jest także znajomość innych języków.

Jakich języków warto się uczyć? Na to pytanie można odpowiedzieć: wszystkich! Jednak wiemy, że jest to fizycznie niemożliwie, by znać kilkadziesiąt obcych języków. Mimo wielu dostępnych metod nauki języków obcych, ludzki umysł jest jednak ograniczony i nie jesteśmy w stanie władać wszystkimi językami. Z tego względu musimy wybrać te języki obce, które chciałoby się powiedzieć: są najbardziej na topie. Prym zdecydowanie wiedzie wymieniony już język angielski. W wielu ogłoszeniach o pracę jednym z wymagań jest właśnie znajomość angielskiego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele firm kontaktuje się z zagranicznymi klientami. Współcześnie dobrze jest także znać języki takie jak: francuski, japoński, norweski. Nauka języków pomaga nam w znalezieniu pracy. Trudno wyjechać za granicę i szukać tam pracy bez znajomości tamtejszego języka. W tym wypadku dobrze jest nauczyć się norweskiego. Wyjeżdżając do Norwegii znając język można zarobić zdecydowanie więcej, niż bez jego znajomości.

Nauka języków popularnych, takich jak na przykład angielski, pomaga nam także na ścieżce edukacyjnej. Nie wszystkie książki są dostępne w języku polskim, a dzięki dostępowi do literatury anglojęzycznej możemy znacznie pogłębić swoją wiedzę. 

Dodaj komentarz