Internetowe kursy – czy warto?

father carrying his young sonIstnieje wiele różnych sposobów nauki języków obcych. Niektórzy preferują naukę w szkole językowej, inni samodzielną naukę w domu, a jeszcze inni internetowe kursy. Chcę skupić się na trzeciej grupie osób, czyli na tych, którzy preferują naukę przez Internet.

Czy warto podejmować taką naukę? Moim zdaniem oczywiście, że tak. Przecież każda forma uczenia się jest w pewien sposób skuteczna. Internetowe kursy są skierowane przede wszystkim dla tych, którzy lubią samodzielną naukę. Dzięki kursom online możecie sami ustalać, czego chcecie się uczyć. Takiej alternatywy mają ci, którzy uczęszczają do szkoły językowej, w której tematy zajęć są z góry ustalone. Internetowe kursy umożliwiają także sprawdzanie swojej wiedzy. Nie jest ona jednak oceniana przez nauczyciela i ten fakt bardzo ułatwia naukę. Kursy internetowe mimo wszystkich swoich zalet nie zastąpią jednak nauki w szkole językowej, w której mamy kontakt z nauczycielem, osobą wspomagającą naszą naukę. Nauczyciel, czy też lektor śledzi na bieżąco nasze postępy i koryguje błędy tak byśmy nie popełniali ich w przyszłości. Uczęszczając do szkoły językowej zyskujemy także pewność, że wytrwamy w nauce danego języka; łatwiej będzie nam zmobilizować się.

Reasumując: nauka za pośrednictwem internetowych kursów może być dobrą sprawą, jeśli jesteśmy ludźmi potrafiącymi się samodzielnie zmobilizować. Trudno natomiast będzie takim osobom, które szybko tracą zapał do nauki. 

Dodaj komentarz